Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sobota čtrnáctého...

 Po té, co jsem bez jakýchkoliv problémů přežila pátek třináctého, těšila jsem se na výlet do San Francisca. Bylo to naplánovaný už nějakej ten čas dopředu. Začalo to tím, že jsem ujednala s Elizabeth (při tom výletu na lodi) že někam musíme vyrazit. Není překvapením, že to bylo San Francisco. Pak mě napadlo, že by mohla bejt sranda seznámit El s Theou, a tak jsem začala plánovat...

Mělo to probíhat následovně: Já s El jsme měly asi v 11 dopoledne dorazit na BART v Orindě, odtamtud zavolat Thee (ta je o stanici před námi) a ujistit se, že nasedneme do stejného vlaku jako ona. Poté dojet společně do SF a užít si pohodového dne.  
Plán to byl bezpochyby pěkný, (a neodvažujte se zpochybňovat mé organizační schopnosti) ale nějak ztroskotal. Přijely jsme na BART station, rozloučily se s Carlou, která nás přivezla, koupily si lístky. Pak jsem teda chtěla zavolat Thee. Ovšem zjistila jsem, že můj mobil nefunguje. V tu chvíli jsem byla šťastná, že jsem s El, zavolaly jsme z jejího mobilu. Ovšem Thea to nebrala... Tak jsme nechaly zprávu, že nasedáme do BARTU (bylo už kolem 11:15) a jedem do SF a že na ní čekáme na perónu. Nevím jestli tuto zprávu kdy obdržela, ale jistě vím to, že na perónu nebyla. Tak jsme se jí snažily zavolat. Ovšem nějak to nešlo. Přičítaly jsme to mizivému signálu v podzemní stanici BARTu. Tak jsme se musely rozhodnout: a) budeme čekat kde jsme a doufat, že Thea dostala hlasovou zprávu, nebo b) vylezeme z BARTu do města a zavoláme a domluvíme se. Vybraly jsme možnost b. Vylezly jsme ze stanice, zkoušíme volat... a zjistíme, že Eliz mobil taky nefunguje. (resp. vybila se baterka) 
Tak jsme se rozhodly dát si kafe a vymyslet, co uděláme. Zastavily jsme na ulici holku s tím, jestli si můžem zavolat z jejího mobilu. Asi jsme vypadaly docela zoufale, protože nám mobil půjčila a ujistila nás, že je to v pohodě. V ten moment jsem myslela, že máme vyhráno... Jak naivní. Thea nebrala mobil. 
Tak jsme byly totálně ztracený, nevěděly jsme co dělat... obešly jsme všechny východy domluvené stanice, Thea nikde. Nakonec jsem dostala spásný nápad. Thea má internet v mobilu... tákže jestli je něco špatně s voláním, možná je alespoň na facebooku. Tak jsem se snažila najít něco jako internetovou kavárnu, nebo tak. Ovšem později jsem usoudila, že nic takovýho už v SF neni... A pak to přišlo... řikám si, kde by se tak dal sehnat přístup k internetu. Vzhledem k tomu, že jsem v Kalifornii, odpověď byla jasná: Apple Store!  Našly jsme nejbližší Apple store a já se přihlásila na FB. S úlevou jsem zjistila, že Thea je online. Smluvily jsme se tedy, že se setkáme cca za pět minut u "westfieldu." Našla jsem nejkratší cestu na mapách a vydaly jsme se na cestu. Přišly jsme ke vchodu... A Thea nikde. Tak čekáme... minutu, dvě, pět, deset. Trušku panika, ale nakonec jsem se rozhodla uvažovat - Kde je chyba?  Jelikož jsem tak prudce inteligentní, napadlo mě zkontrolovat na mapě, která byla v přízemí obchoďáku, kde jsou ostatní vchody. Samozřejmě na té samé ulici byl o sto metrů níže druhý vchod. Tak El čekala u jednoho vchodu a já se vypravila k druhýmu kde jsem, s velkou úlevou, našla Theu. 
Vydaly jsme se směr Union plaza, chinatown, pak Thea musela už domů, ale my s El jsme zůstaly až do tmy, abychom viděly osvětlený město. Stálo to za to.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář